loading...

اخبار دنیای وب

هیئت منصفه وینشتین پس از آن که دادستان ها دفاع از محرومیت از زنان سفید پوست را متهم کردند

حمید بازدید : 6 دوشنبه 28 بهمن 1398 نظرات ()

(رویترز) - وكلا در دادگاه تجاوز به عنف هاروی واینشتاین در روز جمعه 12 دادرس را برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت تهیه كننده پیشین هالیوود ، به اتمام رساندند ، زیرا دادستان ها این اتهام را تجدیدنظر كردند كه این دفاع به ناعادلانه سعی كرده است تا زنان سفید پوست را از حضور در هیئت منصفه منع كند.

 

هاروی وینشتین تهیه کننده فیلم برای محاکمه تجاوز جنسی در شهر منهتن در شهر نیویورک ، نیویورک ، ایالات متحده ، 17 ژانویه سال 2020 وارد دادگاه جنایی نیویورک شد. REUTERS / ادواردو مونوز

هیئت منصفه ، متشکل از شش مرد سفید پوست ، سه زن سیاه پوست ، یک مرد سیاه پوست و دو زن سفیدپوست ، قرار است هفته آینده استدلال های آغازین را بشنود.

 

واینشتین ، تهیه کننده 67 ساله هالیوود از جمله "بیمار انگلیسی" و "شکسپیر در عشق" ، ادعا کرده که مقصر نیست که به حمله به دو زن حمله کند. وی در صورت محکومیت با حبس ابد روبرو خواهد شد.

 

از سال 2017 بیش از 80 زن وینشتین را به سوء رفتارهای جنسی با ده ها سال متهم کرده اند. وی این ادعاها را رد می کند و می گوید هرگونه برخورد جنسی اجماع بوده است.

 

این اتهامات علیه وی باعث تقویت جنبش #MeToo شد ، که در آن زنان به طور علنی مردان قدرتمند را در چندین صنعت به سوءاستفاده جنسی متهم کرده اند.

 

وكلا در روز جمعه دو عضو هيئت منصفه زن سفید پوست بعد از آنكه تیم دفاعی وینشتاین فرصت خود را برای از بین بردن اساتید بالقوه كه تعصب آشكاری علیه متهم نشان ندادند از بین بردند و یا در غیر این صورت به نظر رسیدن خدمات نامناسب بودند.

 

سه کارشناس حقوقی گفتند که به نظر می رسد دفاع از زنان سفید پوست احتمالاً با متهمین وینشتاین همدردی می کند.

 

وینشتاین متهم به حمله به دو زن ، میمی حلی ، سفیدپوست ، و یک متهم ناشناس است که نژاد آن مشخص نیست. انتظار می رود حداقل یک متهم زن سفید پوست دیگر ، بازیگر آمریکایی آنابلا اسکورا شهادت دهد.

 

مایکل باخنر ، وكیل دفاعی گفت: "به نظر می رسد كه فرایند فكر آنها این است كه یك زن سفیدی بیشتر به قربانیان وابستگی دارد."

 

با حذف اساتید بالقوه در روزهای پنج شنبه و جمعه ، دادستان جوآن ایلوزی وکلای وینشتین را متهم کرد که به طور منظم "هر زن سفید پوست" را از استخر اعتصاب می کند.

 

ایلوزویی روز جمعه گفت: "آنها بطور منظم طبقه ای از مردم را از این هیئت منصفه حذف می کنند."

 

وکلا وینشتاین دلایل خاصی را برای محرومیت هر زن سفید پوست ذکر کردند. یک Arthur Aidala ، وکیل مدافع گفت: یک نفر یک پدر و برادر در FBI داشت و به دلیل اینکه وی "توسط نیروی انتظامی محاصره شده بود" ، تعصب آمیز است. یکی مانند 80 متهم 80 متهم Weinstein یک مدل بود. دفاع دیگر گفت ، یکی دیگر از عکسهای راهپیمایی زنان که در پروفایل فیس بوک وی و یک دختر "تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی" منتشر شده بود ، منتشر شد.

 

عدالت جیمز بورک بدون بیان دلیل اجازه این چالش ها را صادر کرد.

 

دونا Rotunno ، وکیل پیشرو وینشتین ، روز پنجشنبه گفت: "ما اینجا هستیم تا یک هیئت منصفه را انتخاب کنیم." "این برخی توطئه علیه دولت نیست."

 

وکلا می توانند تعداد نامحدودی از اعضای هیئت منصفه را بهانه بگیرند در صورت تعصب صریح و یا مخالف وینشتاین.

 

فراتر از آن ، هر دو طرف می توانند از چالش های "غیرمذهبی" برای رد کردن اعضای هیات منصفه استفاده کنند که معتقدند بدون دلیل و دلیل ارائه می شود. وکلا به طور معمول سه چالش غیرمترقبه را پشت سر می گذارند ، اما در این حالت به هر طرف 20 نفر داده می شود.

 

نمایش پرده ای (9 تصویر)

وکلا وینشتین تقریباً نیمی از چالش های پیشگیرانه خود را بهانه کردند تا از داوران زن سفید پوست آینده نگر که در غیر این صورت بهانه ای برای تعصب بهانه یا توسط دادستان ها رد نشده اند ، استفاده کنند.

 

استفاده از چالش های پیشگیرانه برای از بین بردن فقهای احتمالی بر اساس جنس ، نژاد ، قومیت یا مذهب غیرقانونی است.

 

جیل تیلور ، که برای یک شرکت مشاوره آزمایش کار می کند ، گفت که دلایل دفاع برای اخراج زنان سفید پوست به نظر قانونی است.

 

تیلور گفت: "تا جایی که شما یک شخص فعال را می شناسید یا می دانید که کسی الگوبردار است ، این عوامل وزن بیشتری می گیرند تا فقط آمار اولیه شخصی در تصمیم گیری." "دموگرافیک مستقیم به طور کلی پیش بینی نمی کند که چگونه کسی می خواهد یک پرونده را بشنود."

چین موارد جدید ویروس را گزارش کرده و نگرانی های جهانی را قبل از تعطیلات کلیدی ایجاد کرده است

حمید بازدید : 6 جمعه 11 بهمن 1398 نظرات ()

پرزینگ (رویترز) - چین چهار مورد دیگر از ذات الریه را که گفته می شود ناشی از فشار جدید کروناویروس است ، ایجاد کرد و باعث نگرانی در سطح جهانی شد که مقامات بهداشتی این بیماری هنوز درک کامل از آن را ندارند که ممکن است در یک دوره مهم تعطیل گسترش یابد.

 

FILE PHOTO: مسافران بین المللی وارد فرودگاه بین المللی جان اف کندی در شهر نیویورک ، ایالات متحده ، 4 فوریه 2017. REUTERS / Brendan McDermid

ویروس جدید ، که در شهر مرکزی ووهان کشف شد ، در همان خانواده بزرگ کورو ویروسی ها وجود دارد که شامل سندرم شدید تنفسی حاد (SARS) است ، که در طی شیوع 2002/03 که در چین نیز آغاز شد ، نزدیک به 800 نفر را در سطح جهان کشته است. .

 

اگرچه کارشناسان می گویند ویروس جدید به اندازه SARS کشنده نیست ، در مورد منشاء آن و چگونگی شیوع آن به راحتی شناخته شده است. تایلند و ژاپن اوایل این هفته موارد جدیدی از این ویروس را تأیید کرده اند و باعث نگرانی های جهانی شده است زیرا بسیاری از 1.4 میلیارد چینی در تعطیلات سال نو قمری که از هفته آینده آغاز می شود به خارج از کشور سفر می کنند.

 

مقامات سراسر جهان از جمله در ایالات متحده ، تایلند و کره جنوبی نظارت بر مسافران ووهان را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای جلوگیری از شیوع بیماری افزایش داده اند.

 

سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنین هشدار داده است که شیوع گسترده تری ممکن است ، هر چند در مورد محدودیت های سفر برای چین توصیه کرده است.

 

کمیسیون بهداشت شهرداری ووهان (WMHC) روز شنبه اعلام کرد چهار فرد جدید مبتلا به ویروس جدید در وضعیت پایداری قرار دارند ، و افزود که تا روز پنجشنبه 45 مورد در این شهر را تأیید کرده است. یک روز قبل ، کمیسیون فوت یک بیمار دوم را تأیید کرد.

 

اکنون نزدیک به 50 نفر شناخته شده اند که در جهان آلوده شده اند ، اما همه آنها یا در ووهان زندگی می کنند یا به این شهر سفر کرده اند.

 

گزارشی که توسط مرکز MRC کالج امپریال لندن برای آنالیز بیماریهای عفونی جهانی منتشر شده است ، می گوید که احتمالاً "موارد قابل توجهی بیشتر" از کوروی ویروس جدید از آنچه که در حال حاضر توسط مقامات ووهان اعلام شده است وجود دارد: تخمین سناریوی پایه آن این است که 1723 مورد وجود دارد که نشان دهنده شروع موارد مرتبط است. علائم تا 12 ژانویه

 

WMHC سؤالات رویترز درباره این گزارش را به کمیسیون بهداشت ملی (NHC) و دولت استان هوبی ارجاع داد ، اما NHC و دولت هوبی بلافاصله به درخواست های رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند. ووهان مرکز استان هوبئی است.

 

غربالگری

مقامات آمریكا گفته اند كه برای شناسایی مسافرانی كه از طریق پرواز مستقیم یا متصل از ووهان كه ممكن است علائم ویروس جدید داشته باشد ، غربالگری را در سه فرودگاه آغاز می كنند.

 

در آسیا ، مقامات سنگاپور ، کره جنوبی ، تایوان و تایلند نظارت بر مسافران از ووهان در فرودگاه ها را افزایش داده اند. اندونزی ، مالزی و فیلیپین می گویند که در پاسخ به این شیوع ، غربالگری را در همه نقاط ورودی تقویت کرده اند.

 

اما الكساندر فلان ، كارشناس حقوق جهانی بهداشت در مركز علوم و امنیت جهانی بهداشت در دانشگاه جرج تاون گفت: چنین غربالگری ممكن است در جلوگیری از انتشار ویروس كافی نباشد ، زیرا علائم آن شامل تب ، سرفه و دشواری در تنفس "كاملاً" است. .

 

پلان با اشاره به این ویروس جدید گفت: "به احتمال زیاد افراد زیادی با علائم منطبق بر اثر بیماری که 2019-NCCV نیست ، وجود دارند."

 

گزارش توسط Se Young Lee and Hallie Gu؛ گزارش های اضافی توسط جان گدی در سنگاپور ، جوزف سیپالان در کوالالامپور ، آنتونی اسلودکوفسکی در توکیو ، هایک یونگ یانگ در سئول ، لیدیا کلی در ملبورن ، نیل جروم مورالس در مانیل ، Tabieta Diela در جاکارتا. ویرایش توسط Raju Gopalakrishnan و Muralikumar Anantharaman

 

استانداردهای ما: اصول اعتماد به تامسون رویترز.

دختر مارتین لوتر کینگ جونیور می گوید سرکوب رای دهندگان ایالات متحده زنده و خوب است

حمید بازدید : 6 پنجشنبه 03 بهمن 1398 نظرات ()

ATLANTA (رویترز) - جوانترین دختر وی در مصاحبه اخیر گفت: مركزی كه به افتخار كشته شدن حقوق مدنی در آمریكا می پردازد نماد مارتین لوتر كینگ جونیور ، تعطیلات جشن میراث خود را روز دوشنبه به آموزش و ثبت نام رای دهندگان اختصاص می دهد.

 

دختر مرفه برنیس کینگ ، مارتین لوتر کینگ جونیور ، در شصتمین سالگرد انجمن اتوبوسرانی مونتگومری در مونتگومری ، اول دسامبر سال 2015 در کانون وکلای دادگستری صحبت می کند. REUTERS / Marvin Gentry

برنیس کینگ ، 56 ساله ، اظهار داشت که وی معتقد است که پدرش از تلاش برای انجام برخی از ایالات متحده برای پاکسازی لیست های رأی دهنده افرادی که اخیراً رأی گیری نکرده اند یا برای تحمیل الزامات دقیق شناسنامه ، ناامید شده اند.

 

کینگ که به عنوان مدیر اجرایی مرکز کینگ برای تغییرات غیر خشونت آمیز اجتماعی در آتلانتا فعالیت می کند ، گفت: "شما نمی توانید حق رأی کسی را از این رو حذف کنید زیرا آنها تصمیم نگرفته اند که از آن استفاده کنند." "وقتی مردم را از لیست های رای دهندگان خارج می کنید ، زیرا آنها برای استفاده از حقوق خود انتخاب نکرده اند ، سرکوب است."

 

طرفداران طرفداری از ثبت نام رأی دهندگان غیرفعال می گویند که انجام این کار خطر ابتلا به افرادی را که به طور کلاهبرداری در رای گیری چندگانه یا رای گیری در مکان های مختلف رأی می دهند ، کاهش می دهد ، اگرچه مطالعات نشان می دهد که تقلب در رای دهندگان به طور فوق العاده در ایالات متحده بسیار نادر است.

 

ناظران سیاسی خاطرنشان می كنند كه پاك سازی به طور نامتناسب روی رأی دهندگان فقیر و اقلیت ، كه احتمال بیشتری از نامزدهای دموكرات حمایت می كنند ، تأثیر می گذارد.

 

مرکز مرکز کینگ هدف دارد تا تعداد ممکن رای دهندگان جدید را در یک رانندگی که اوج روز دوشنبه در کلیسای باپتیست ابنزلر ، جایی که کینگ موعظه می کرد ، ثبت کند. دوشنبه تعطیلات فدرال است که کینگ را جشن می گیرد ، که در سال 1968 در 39 سالگی توسط یک قاتل کشته شد.

 

برنیس کینگ گفت: "تغییر هرگز به این دلیل رخ نمی دهد." "باید نیرویی پشت این تلاش باشد و مردم باید درگیر شوند."

 

ماه گذشته ، یک قاضی فدرال به مقامات جورجیا اجازه داد تا حدود 300000 رأی دهنده که از سال 2012 به رای خود رأی نداده اند ، لیست های رأی دهندگان را پاک کنند ، مردند یا از ایالت نقل مکان کردند. مخالفان گفتند که بیش از 120،000 نفر باید به ویژه در یک سال انتخابات ریاست جمهوری به شدت رقیب در رده ها باقی بمانند.

 

روز سه شنبه ، دادگاه تجدید نظر ویسکانسین مداخله کرد تا بیش از 209،000 نام از لیست های ثبت نام رای دهندگان در این ایالت دست بکشد ، در صورتی که طرفداران حقوق رأی می گویند که می تواند بر دسترسی به نظرسنجی ها در یک میدان جنگ مهم انتخابات 2020 تأثیر بگذارد.

 

در کارولینای شمالی ، سؤال از قوانین جدید و سختگیرانه تر درباره شناسنامه رأی دهندگان هنوز در دادگاه ها در حال جنگ است. در اوایل ژانویه ، دادستان کل ایالت قول داد تا با حكم دادگاه اخیر كه قانون جدید شناسه رای دهندگان این دولت را مسدود كرده است ، مبارزه كند.

ایتالیا تأیید می کند که نقاشی طولانی گمشده Klimt که در دیوار مخفی شده است ، معتبر است

حمید بازدید : 5 شنبه 28 دي 1398 نظرات ()

روم (رویترز) - مقامات در شهر ایتالیایی پیاچنزا روز جمعه تأیید کردند که نقاشی کشف شده در یک دیوار از گالری هنر محلی پنهان شده توسط استاد اتریشی Gustav Klimt ، و شک بر صحت آن است.

 

کارگران این نقاشی را در ماه دسامبر در یک کیسه پلاستیکی پنهان شده در دیوار گالری ریچی اوددی که در آن در سال 1997 به سرقت رفت ، کشف کردند. در یک درب کوچکی که شاهکار را نشان می داد ، در حالی که پیچک را از دیوار بیرون پاک می کردند ، به آنجا رسیدیم.

 

شهردار پیاچنزا ، پاتریزیا باربییری ، و رئیس فرهنگ ، جاناتان پاپامارنگی ، اخبار "تاریخی" را تحسین كردند و عهد كردند كه پرتره ی زن جوان را در سال 1917 به عنوان محور میراث شهر تبدیل كند.

 

"دو مقام محلی در بیانیه ای نوشتند:" پس از خوشحال شدن از این یافته ... شایعات متناقض این روزها باعث شک و تردید بیشتر در مورد داستانی شده است که جنبه های مرموز دارد. "

 

وقتی 23 سال پیش این نقاشی از بین رفت ، پلیس گفت که آنها معتقدند که سارقان برای قلاب کردن آن از دیوار از خط ماهیگیری استفاده کرده و آن را از طریق یک چراغ باز به پشت بام گالری که در آن قاب دور ریخته شده بود ، حمل کرده اند.

 

جعل ماهر این نقاشی ، که بسته شده و به یک سیاستمدار ننگین ارسال شده است ، یک ماه بعد توسط مقامات توقیف شد و بر رمز و راز می افزاید.

 

هنگامی که کارگران نقاشی واقعی را پیدا کردند ، Papamarenghi گفت که او تحت تأثیر شرایط عالی آن پس از گذشت چندین دهه در دیوار قرار گرفته است.

 

وی گفت که این دومین بار در فهرست با ارزش ترین آثار هنری مفقود شده در ایتالیا ، پشت اثری از کاراواژیو است که در سال 1969 از کلیسایی در سیسیل به سرقت رفته است.

 

Klimt از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا اندکی قبل از ناپدید شدن دانشجویی هنر متوجه شد که این اثر بر اثر دیگری که قبلاً گمان می رود گم شده است ، نقاشی شده است - پرتره یک خانم جوان که از سال 1912 دیده نشده بود - و آن را به تنها "مضاعف" Klimt که با آن شناخته شده بود ، تبدیل کرد. دنیای هنر

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل

حمید بازدید : 12 دوشنبه 25 آذر 1398 نظرات ()

همانطور که اطلاع دارید، تمامی اپراتورهای تلفن همراه موجود در ایران مانند ایرانسل، همراه اول و رایتل سیم کارت های خود را به دو صورت دائمی و اعتباری عرضه می کنند. 

 

در سیم کارت های اعتباری به منظور برقراری تماس و یا استفاده از خدمات دیگر مانند ارسال پیامک و دسترسی به داده همراه باید سیم کارت را بر اندازه نیاز خود شارژ نمایید. این درحالی است که در سیم کارت های دائمی تمامی هزینه ها در قالب یک قبض در پایان هر ماه برای شما ارسال خواهد شد. 

 

در این مقاله می خواهیم به نحوه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل بپردازیم. 

 

 

نکاتی که پیش از تبدیل باید بدانید

 

1. در نظر داشته باشید که به منظور تبدیل سیم کارت اعتباری خود به دائمی باید مبلغ 35 هزار تومان پرداخت نمایید. علاوه بر پرداخت به صورت یکجا می توانید به صورت قسطی نیز این مبلغ را پرداخت کنید.

 

2. میزان شارژ موجود در سیم کارت اعتباری در صورتی که کمتر از 100 هزار تومان باشد قابل انتقال نبوده و پس از تبدیل سیم کارت امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

 

3. ثبت درخواست تغییر سیم کارت ممکن است بین 1 الی 24 ساعت زمان بر باشد.

 

4. امکان ترابرد به سایر اپراتورها تا 3 ماه پس از تبدیل سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

آموزش تغییر سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل

 

به منظور تبدیل سیم کارت اعتباری خود به دائمی می توانید به روش های زیر عمل کنید:

 

 

1. تبدیل با پرداخت کامل: 

 

با شماره گیری کد دستوری #70* می توانید درخواست خود را برای تبدیل سیم کارت ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که برای تکمیل فرآیند باید موجودی حساب شما حداقل 60 هزار تومان باشد.

 

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل

 

 

علاوه بر کد دستوری فوق می توانید با شماره گیری کد #9*1*555* نیز درخواست خود را برای تبدیل سیم کارت ارسال کنید.

 

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل

 

 

2. تبدیل با پرداخت قسطی:

 

مشترکین ایرانسل می توانند به صورت قسطی نیز مبلغ تبدیل سیم کارت خود را پرداخت نمایند. به این منظور می توانید با شماره گیری کد دستوری #70*555* درخواست خود را برای خرید قسطی سیم کارت ارسال نمایید.

 

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل

 

 

3. استفاده از نرم افزار ایرانسل من:

 

با استفاده از نرم افزار ایرانسل من نیز می توانید سیم کارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل کنید. برای انجام اینکار ابتدا نرم افزار ایرانسل من را از طریق این لینک دانلود و نصب نمایید. پس از ورود به برنامه و از طریق منوی کناری، با انتخاب گزینه خدمات سیم کارت می توانید درخواست خود را برای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ارسال کنید.

 

آموزش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل

 

 

4. مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت:

 

علاوه بر روش های فوق می توانید با در دست داشتن کارت ملی و سیم کارت خود به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و به صورت حضوری سیم کارت خود را به دائمی تبدیل کنید.

 

 

در این مقاله به بررسی روش های تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی در اپراتور ایرانسل پرداختیم. از مزایای تبدیل سیم کارت می توان به اختصاص 20 گیگ اینترنت همراه به مدت 1 ماه و همچنین مکالمه درون شبکه ای رایگان یکماهه اشاره نمود. برای ارسال نظرات و سوالات خود در خصوص این مقاله می توانید از طریق فرم زیر استفاده کنید.

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

حمید بازدید : 8 دوشنبه 25 آذر 1398 نظرات ()

همانطور که اطلاع دارید، اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر در دنیا می باشد. توسط اینستاگرام می توانید تصاویر و ویدئوهای خود را با بیش از 500 میلیون کاربر عضو این شبکه به اشتراک بگذارید.

 

در جدیدترین آپدیت این شبکه اجتماعی محبوب و در پیروی از قوانین اتحادیه اروپا در زمینه حریم خصوصی کاربران مجازی، اینستاگرام قابلیت دانلود و دریافت اطلاعات کاربری افراد مانند استوری ها و پست ها، پیام های شخصی دایرکت، نظرات و کامنت ها و همچنین داده های کاربری مانند افرادی که شما را فالو کرده اند و ... را برای تمام اعضای این شبکه فراهم کرده است. 

 

برای مثال با استفاده از این قابلیت می توانید تمامی تصاویر و استوری های خود را به صورت یکجا دانلود کرده و از آنها برای ساخت یک اکانت دیگر در اینستاگرام و یا سایر شبکه های مجازی استفاده کنید. 

 

در این مقاله می خواهیم به بررسی نحوه دانلود و دریافت اطلاعات اکانت در اینستاگرام بپردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.

 

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

برای دریافت اطلاعات باید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید. به منظور راحتی کار بهتر است از لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری برای انجام اینکار استفاده کنید. در ادامه برای دانلود اطلاعات اکانت اینستاگرامی خود به صورت زیر عمل می کنیم:

 

1. ابتدا از طریق این لینک وارد سایت اینستاگرام شده و وارد اکانت کاربری خود شوید.

 

2. به بخش پروفایل کاربری خود مراجعه کرده و آیکون چرخ دنده موجود در کنار عبارت Edit Profile را انتخاب کنید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

3. در منوی باز شده گزینه Privacy and Security را انتخاب نمایید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

4. در بخش تنظیمات حریم خصوصی، صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده تا گزینه Data Download را مشاهده نمایید. در پایین این بخش بر روی عبارت Request Download کلیک کنید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

5. در این بخش آدرس ایمیل معتبر خود را وارد کنید. برای ترتیب اثر سریعتر، بهتر است آدرس ایمیلی که در پروفایل کاربری اینستاگرام خود قرار داده اید را وارد کنید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

6. در مرحله بعد رمز اکانت خود را وارد کرده و بر روی گزینه Request Download کلیک کنید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

7. تایید و جمع آوری اطلاعات اکانت ممکن است تا 48 ساعت به طول انجامد. در نهایت یک ایمیل از سمت اینستاگرام با موضوع اطلاعات اکانت دریافت خواهید کرد. به لینک درون آن مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در نهایت گزینه Download Data را انتخاب کرده و اطلاعات درخواستی خود را دانلود نمایید.

 

آموزش دانلود و دریافت اطلاعات اکانت اینستاگرام

 

 

در این مقاله به بررسی روش دانلود اطلاعات اکانت کاربری در اینستاگرام پرداختیم. در نظر داشته باشید که در این روش علاوه بر اطلاعات تصویری مانند پست ها و استوری های اکانت، اطلاعاتی محرمانه مانند پیام های دایرکت و کامنت های تصاویر نیز موجود می باشد. بهتر است پس از دانلود اطلاعات لینک دانلود را از ایمیل خود پاک نمایید. برای ارسال نظرات و سوالات خود می توانید از فرم تماس با ما موجود در پایین صفحه استفاده کنید.

شربت زعفران را چطور تهیه کنیم؟

حمید بازدید : 8 یکشنبه 24 آذر 1398 نظرات ()

وقتی اسم زعفران را می‌شنوید یاد چه چیزی می‌افتید؟ شله زرد؛ شربت زعفران، حلوا، شیرینی زعفرانی، ته‌چین زعفرانی، مسقطی، پلو مجلسی، کاچی و…؟ معمولا اسم هر چیز مجلسی و خوش عطر و طعم که بیاید، همه‌ی انگشت اشاره‌ها به سمت زعفران می‌رود. زعفرانی که مثل یک قلموی سحرآمیز توی آشپزخانه می‌رود و دستی به سر و روی رنگ پریده‌ی همه چیز می‌کشد! این ادویه خوش‌رنگ، علاوه بر عطر و طعم بی‌نظیرش، خواص فراوانی دارد و در تمام فصول سال همچنان به عنوان یک گزینه‌ی پرمصرف، روی میز آشپزخانه است!

 

شربت زعفران؛ عطر خوش خانه‌ی مادربزرگ

قبل از اینکه بازار شربت‌های رنگارنگی که به لطف رنگ‌های شیمیایی، ظاهری برای خودشان دست و پا کرده‌اند، داغ شود؛ شربت طلایی رنگی که طعمش یک جا آرامش را توی تنمان می‌ریخت، حرف اول را می‌زد. شربت زعفرانی که با عطر دستان مادربزرگ می‌آمیخت وغصه‌ها را می‌شست و می‌برد. اگر هنوز طعم خاص این شربت بی‌نظیر را فراموش نکرده‌اید، با ما همراه شوید.

 

زعفران؛ طلای سرخ پرخاصیت

زعفران از نظر مزاجی، طبعی گرم و خشک دارد. اولین خاصیت زعفران که با آن بیشتر آشنا هستیم؛ خاصیت نشاط آوری‌اش است. زعفران به دلیل داشتن دو ماده «سافرانل» و «کروسین» می‌تواند مانند دوپامین و سراتونین (هورمون‌های شادی) عمل کند و افسردگی و استرس و اضطراب را کاهش دهد.

این مطلب را هم از دست ندهید: با این دمنوش‌ها برای زمستان آماده شوید

 

زعفران یک خواب آور طبیعی است. مخلوط کردن زعفران با شیر گرم، باعث یک خواب راحت می‌شود.

پتاسیم موجود در زعفران، به حفظ سلامتی قلب کمک زیادی می‌کند.

زعفران برای سلامتی دستگاه تنفسی مفید است و به درمان سرماخوردگی‌های معمولی کمک می‌کند.

برای بهبود هضم و گوارش غذا، زعفران را فراموش نکنید!

زعفران در تنظیم کارکرد سلول‌های بینایی موثر است.

مواد آنتی اکسیدان موجود در زعفران، خاصیت ضد سرطانی دارند.

مصرف زعفران برای کاهش فشار خون، مفید است.

با زعفران می‌توانید از پوست و موی خود بهتر مراقبت کنید.

زعفران- درست گرئن شربت زعفران- مجله باسلام

روش دم کردن زعفران برای شربت زعفران

برای درست کردن این شربت، نوع زعفران و روش دم کردن آن مهم است. هرچه زعفران مرغوب‌تر باشد، شربت خوش عطر و طعم‌تری خواهید داشت. برای دم کردن زعفران، روش‌های مختلفی وجود دارد:

 

دم کردن با آب جوش: استفاده از آب جوش، سنتی‌ترین روشی است که به حفظ خواص زعفران هم کمک می‌کند. در این روش یک قاشق مرباخوری زعفران سابیده شده را با یک چهارم فنجان آب جوش در طرف دربسته، دم می‌کنند.

 

استفاده از یخ: در این روش روی زعفران سابیده، دو الی سه تکه یخ می‌گذارند تا زعفران رنگ بدهد. زمان این روش از روش‌های دیگر طولانی‌تر است.

 

ترکیب آب جوش و یخ: برخی معتقدند که شوک وارد کردن به زعفران رنگ دهی آن را بیشتر می‌کند. در این روش ابتدا مقداری آب جوش روی زعفران سابیده شده می‌ریزند و بعد از یک دقیقه یخ را در آن می‌اندازند.

 

چطور شربت زعفران درست کنیم؟

درست کردن شربت زعفران آسان است و در کوتاه‌ترین زمان آماده می‌شود. برای تهیه آن به مواد زیر نیاز دارید:

 

زعفران ممتاز قائن (فروش ویژه جشنواره یک مزرعه طلا)

زعفران ممتاز قائن (فروش ویژه جشنواره یک مزرعه طلا)

 معصومی از شهر مشهد

زعفران نگین اصل قاین

از نزدیک ببینیدزعفران ممتاز قائن (فروش ویژه جشنواره یک مزرعه طلا)

مواد لازم برای شربت زعفران:

 

نصف قاشق چایخوری زعفران سابیده شده

۲ پیمانه شکر

یک چهارم پیمانه آب

۱ قاشق غذاخوری لیموترش

یک چهارم پیمانه گلاب

طرز تهیه شربت زعفران:

 

شکر را با آب مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید.

بعد از به جوش آمدن و حل شدن شکر، لیموترش را اضافه کنید.

گلاب را اضافه کنید.

زعفران دم کرده را اضافه کنید.

بعد از یک قل، شعله را خاموش کنید.

شربت را بعد از خنک شدن در بطری ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

زعفران مرغوب برای شربت زعفران

زعفران به دلیل این که ادویه‌ای گران قیمت است، نوع تقلبی‌اش در بازار کم نیست. برای تشخیص زعفران مرغوب از غیر مرغوب به این نکته‌ها توجه کنید:

 

زعفران اصل کمی تلخ است ولی عطر خوبی دارد.

 

شاخه‌های زعفران نباید براق به نظر بیایند؛ چون ممکن است برای سنگین‌تر شدن وزنشان، به چربی یا عسل آغشته شده باشند. می‌توانید یک رشته را میان دو کاغذ فشار دهید تا ببینید لکه‌ای باقی می‌ماند یا نه؟

 

از پودر زعفران کمتر استفاده کنید. در زعفران پودر شده مواد و رنگ‌های مصنوعی بیشتری وجود دارد.

 

رنگ زعفران دم کرده نباید قرمز تیره باشد. زعفران اصل رنگی مایل به نارنجی و زرد دارد.

 

زعفران خوب در تماس با آب، سریع رنگ نمی‌دهد اما زعفران تقلبی سریع رنگ می‌دهد.

 

بعد از رنگ دادن، رشته‌های زعفران اصل تا حدودی رنگش را حفظ می‌کند اما زعفران تقلبی بی‌رنگ می‌شود.

 

سر شاخه زعفران باید شیپوری شکل باشد.

 

مراقب باشید که الیاف مصنوعی و رشته‌ی گل‌های دیگر و یا حتی رشته‌های گوشت را به جای زعفران نخرید!  معمولا بوی این نوع زعفران تقلبی تا حدودی آن‌ها را لو می‌دهد!

شربت زعفران چهل چای (یک لیتر) [ویژه مشهد]٪۱۱

شربت زعفران چهل چای (یک لیتر) [ویژه مشهد]

 چهل چای از شهر مشهد

شربت زعفران چهل چای (یک لیتر) [ویژه مشهد]

از نزدیک ببینیدشربت زعفران چهل چای (یک لیتر) [ویژه مشهد]

خرید زعفران مرغوب اگرچه کار سختی است اما با پیدا کردن یک فروشنده بی‌واسطه که محصولش را همان طور خالص و دست نخورده به ما تحویل دهد، خریدمان آسان‌تر و مطمئن‌تر می‌شود. بازار باسلام فرصت خوبی برای این خرید و تعامل ایجاد کرده است.

 

در “جشنواره یک مزرعه طلا” شما زعفران موردنظرتان را از کشاورز بدون واسطه می‌خرید و علاوه بر خرید یک زعفران مرغوب، هزینه کمتری نیز، پرداخت می‌کنید. این جشنواره به زودی آغاز می‌شود، پس گوش به‌زنگ باشید تا یک فرصت طلایی برای خرید یک محصول طلایی را از دست ندهید!

سویق کودک چیست؟

حمید بازدید : 16 یکشنبه 24 آذر 1398 نظرات ()

سویق کودک چیست؟

سویق کودک، خوراکی خوشمزه و مقوی‌ست که به علت قابلیت ترکیب با شیر، عسل و… اغلب مورد استقبال بچه‌ها قرار می‌گیرد. اگر شما هم دوست دارید این محصول را برای کودکتان تهیه کنید اما از ویژگی‌های خوب و بدش بی‌خبرید، مطلب زیر را بخوانید.

 

سرلاک طبیعی

اگر سری به داروخانه‌ها زده باشید، انواع غذاهای کمکی و سرلاک را می‌بینید که در قفسه نشسته و به شما چشمک می‌زنند. اما خیلی از اوقات به عنوان یک والد مسئول، دست و دلتان به خرید آن‌ها نمی‌رود. آخر دوست ندارید فرزندِ عزیزتان غذاهایی دارای مواد نگهدارنده بخورد. حق هم دارید، همه‌ ما بارها در مورد آسیب‌ها و مضرات مواد نگهدارنده شنیده‌ایم. اما چاره چیست؟ همیشه که نمی‌توان حریره بادام درست کرد، سوپ بار گذاشت، یا فرنی پخت.

 

اگر هنوز برای خریدن سرلاک مردد هستید، دست نگه‌دارید. سویق کودک می‌تواند جایگزین سرلاک‌های صنعتی باشد؛ یک خوراکی سالم، طبیعی و مقوی. سویق کودک غذایی کامل است؛ ترکیبی از سویق گندم، جو، عدس، نخود و سنجد که ذرات بسیار ریزی دارد به طوری که به راحتی در آب حل می‌شود.

 

سویق کودک 4 مغز مخصوص 200 گرمی

سویق کودک 4 مغز مخصوص 200 گرمی

 حلیمه قهرمانی از شهر قم

از سویق کامل + سیب درست شده است 4 مغزهم شامل: پسته _ گردو_فندق بادام

از نزدیک ببینیدسویق کودک 4 مغز مخصوص 200 گرمی

از فرنی سویق تا حلوا و پنکیک

شاید فکر کنید، سویق کودک را فقط می‌توان با آب حل کرد، این‌طور نیست. شما با کمی خلاقیت می‌توانید هربار سویق را به شکلی جدید مقابل کودکتان قرار دهید.

 

سویق را با شیر ولرم مخلوط کنید، شیر همراه سویق مزه خوشایندی دارد.

سویق را با کمی عسل و آب مخلوط کنید و یک فرنی فوری داشته باشید، چون سویق از قبل پخته شده نیاز به پخت مجدد ندارد.

سویق را انواع شیره‌ها، مانند شیره انگور یا خرما مخلوط کنید، حالا به حلوای سویق به دست آماده شکل دهید، مثلاً یک بار توی ظرف پهنش کنید، یک بار به صورت توپک در بیاورید و بار دیگر قالب ستاره‌ای بزنید.

سویق را جای آرد با مواد پنکیک مخلوط کنید و پنکیک‌های بامزه بپزید.

یک قاشق سویق در سوپ کودکتان بریزید، سویق می‌تواند جایگزین حبوبات باشد.

سویق را با خرما مخلوط کنید، به صورت توپک‌های کوچک به کودکتان بدهید.

سویق کودک- خواص سویق برای کودکان-مجله باسلام

سویق برای کودکان جذاب‌تر از سرلاک است

خواص سویق کودک

سویق‌ها انواع مختلف دارند، هر سویق خاصیتی دارد و هرکس با توجه به نیاز خود سراغ یک سویق مخصوص می‌رود؛ اما سویق کودک چون ترکیب چهار سویق اصلی گندم، جو، سنجد و عدس است یک غذای کامل به شمار می‌آید. از سویق گندم برای بهبود وزن‌گیری، سویق جو به‌عنوان بمب انرژی و تقویت بنیه، سویق سنجد برای استحکام استخوان و رشد و سویق عدس به‌عنوان خون‌ساز استفاده می‌شود. پس سویق کودک این چهار خاصیت را همراه خود دارد.

 

در روایات اسلامی نیز به سویق و خواص آن برای کودک و بزرگسال اشاره شده است اما فراموش نکنید که نباید به اندازه سرلاک استفاده شود؛ میزان استفاده از آن در نوزادان نصف قاشق غذاخوری همراه با شیر توصیه شده است.

 

مغذی، خوشمزه و سالم

سویق به دلیل داشتن ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی و فیبر و همچنین اسیدهای آمینه خواص زیر را نیز به همراه دارد:

 

مصرف سویق برای کودکان در حال رشد باعث حفظ سلامتی و تقویت بدن آن‌ها می‌شود.

منبع غذایی سرشار از پروتئین است و مواد مغذی برای رشد کودک را به طور یکجا دارد.

سویق کودک به دلیل داشتن ویتامین سی (C)، ویتامین‌های گروه ب (B)، کلسیم، فسفر، منیزیم، باعث رشد استخوان‌ها و عضلات کودک می‌شود.

اشتهای کودک را زیاد می‌کند.

سیستم دفاعی بدن کودک را قوی می‌کند.

به دلیل داشتن فیبر زیاد از یبوست جلوگیری می‌کند.

موجب رویش گوشت در بدن کودک می‌شود.

راز جدایی کریس رونالدو از نامزدش

حمید بازدید : 8 یکشنبه 24 آذر 1398 نظرات ()

راز جدایی کریس رونالدو از نامزدش

شاید باورتون نشه ولی کریس رونالدو و ایرینا شایک خیلی ساده از هم جدا شدند , رونالدو پرده از راز جدایی اش از ایرینا شایک برداشت . او خیلی ساده بین ایرینا و مادرش , مادرش را انتخاب کرد که الانم خیلی خوشحال است.

 

بازیکن پرتغالی گفت:« رابطه بسیار خوبی داشتیم تا اینکه به من گفت چرا هرجا میری مادرت هم باید بیاید .من هم مادر دارم.»

کریس رونالدو

 

جدایی رونالدو از ایرینا شایک

 

من هم در جواب گفتم :«می توانم تو را ترک کنم اما مادرم را هرگز. خوشحالم که اکنون به جای او مادرم را دارم »

تعداد صفحات : 6

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 55
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 20
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 75
 • بازدید ماه : 96
 • بازدید سال : 2,355
 • بازدید کلی : 2,488